Квасоля - дуже смачна і корисна рослина, яка завдяки своєму багатому білковому складу (20-28% білків) є обов’язковою в раціоні здорового харчування. Також плоди (боби) квасолі багаті на вітаміни групи В, клітковину, містять фосфор, цинк, калій і т.д., тобто квасоля – це смачний і доступний вітамінно-білковий коктейль для нашого організму.
Квасоля невибаглива у вирощуванні, але може бути досить капризною в зберіганні. Для того, щоб зберегти квасолю непошкодженою на весь зимово-весняний період, скористуйтеся наступними порадами:
- Добре просушуйте боби, не відправляйте на зберігання пошкоджені квасолини.
- Зберігати квасолю треба в сухих, чистих ємностях, що герметично закриваються (наприклад, пластикові пляшки, скляні банки з металевими кришками - закрутками, тощо).
- Можна зберігати в тканинних мішечках, які можна попередньо вимочити в солоній ропі та висушити.
- Наші бабусі часто зберігали квасолю в стручках, тобто не лущили її. Якщо у Вас є сухе горище – спробуйте і Ви такий спосіб зберігання.
- Квасоля чудово зберігається в замороженому вигляді. Причому так можна зберігати як дозрілі плоди, так і молоді, «молочні».
- Добавте у ємність з квасолею зубки часнику, це відлякує шкідників. Доречи, цей метод застосовують не тільки для квасолі, а і для зберігання круп (наприклад, гречки) ы навыть сушки. Також можна покласти в ємності лаврове листя та сухі стебла кропу.
Але що робити, якщо Ви все таки побачили ознаки наявності шкідника? Часто на зібраних квасолинах ми виявляємо маленькі круглі отвори, іноді вони прикриті оболонкою, а іноді відкриті. Це квасолева зернівка або зерноїд - шкідник бобових, який поселяється в зернах ще на етапі формування бобів і чудово почувається там аж до весни. Для того, щоб запобігти появі зерноїду, квасоляні посіви обробляють інсектицидами проти цього шкідника після формування зав'язі, у період появи стручків .
Якщо Ви все таки виявили зернівку вже під час зберігання квасолі, то позбутися її допоможуть 2 основних методи:
- Прогрівання квасолі при +60...+65°С у духовці. Шкідник загине, але насіння втратить схожість.
- Заморожування квасолі на 48-72 години в морозильній камері. Зернівка гине при температурі від -15°С протягом 48 годин. Слабо пошкоджене насіння при цьому навіть можна висівати.
В інтернет магазині Good Harvest маэмо великий вибір квасолі на зерно, спаржевої квасолі, а також гороху і бобів.