Друзі, ця інформація буде корисною для всіх, хто цікавиться гербіцидами. Щоб не говорили противники чи прибічники застосування гербіцидів - бур'яни не тільки знижують урожайність ділянки, а і є пристанищем для більшості шкідників та грибкових патогенів, які також не запитуватимуть у вас дозволу знищити ваші рослини та урожай. Боротися з бур’янами потрібно, тут погодяться всі. Питання тільки в тому, як з ними боротися (зазвичай це і є предметом суперечок городників), механічним способом, чи хімічними засобами.
За даними компанії Сингента, кожен однорічний бур’ян на 1 м² посіву пшениці забирає біля 20 кг/га урожаю зерна, відповідно 10 бур’янів до 200 кг/га зерна. Тому знищення бур'янів — це важливий фактор для успішного вирощування овочів та інших рослин.
Фактом є також те, що правильне і своєчасне використання гербіцидів допоможе зменшити кількість обробок інсектицидами і фунгіцидами, збільшити урожайність культурних рослин та загалом мати чисту та доглянуту ділянку. З усіх засобів захисту рослин гербіциди мають найбільш негативний імідж, існує декілька поширених міфів про них, які можуть створювати неправильне уявлення про цю категорію ЗЗР, тому ми вирішили поділитися з вами кількома тезами, що будуть корисними для власників присадибних ділянок, які розмірковують про застосування цих препаратів або хочуть знати більше.


Міф 1: Гербіциди небезпечні для всіх рослин
Факт: Є дві категорії гербіцидів: суцільної дії та вибіркової дії. 
Гербіциди суцільної дії знищують всі типи рослинності: злакові, широколисті, тощо. Їх застосовують зазвичай після збору урожаю або до посіву чи висадки культури на ділянку. Також їх застосовують на землях несільськогосподарського призначення, розчищення захаращених ділянок, зон біля доріг тощо.
Гербіциди вибіркової дії впливають на процеси росту певних (не всіх) рослин, зазвичай це така класифікація: проти широколистих бур’янів (лобода, щириця, галінсога тощо) або злакових (пирій, мишій, костриця тощо).
Найпростіші приклади застосування гербіцидів вибіркової дії: гербіцид проти широколистих (дводольних) бур’янів на злакових (однодольних) культурах (пшениця, ячмінь, жито тощо), або гербіциди проти злакових бур’янів на дводольних культурах (наприклад, проти пирію на посадках овочевих культур). Тому, коли нам надсилають запитання «проти зілля по картоплі» ми часто уточнюємо, який тип бур’янів переважає на ділянці. Але разом з тим гербіциди вибіркової дії можуть одночасно «працювати» проти злакових і широколистих, це пояснюється характером їхньої дії (гербіциди, що створюють «екран» на ділянці та запобігають проростанню насіння бур’янів тощо)

Міф 2: Гербіциди негативно впливають на здоров'я людей.
Факт: Якщо препарат виготовлений офіційно, пройшов всі етапи досліджень, має сертифікати якості та ви використовуєте його виключно згідно з інструкцією – будьте певні, шкоду препарат нанесе тільки бур’янам. Зазвичай ці препарати, над якими працювали, досліджували, перевіряли – не коштують дешево, це також факт.
Якщо ви купуєте препарат проти бур’янів у неперевіреного продавця, спокусившись дешевизною або швидкістю (зараз куплю і не чекатиму, поки надійде поштою) – ніяких гарантій, що ви купуєте якісний препарат немає. Завжди радимо співставляти економію на флаконі з препаратом для рослин із затратами на подолання наслідків використання незрозумілого хімічного препарату – це допомагає прийняти правильне рішення. Наш магазин принципово пропонує тільки сертифіковану оригінальну продукцію, тому купити гербіциди та інші засоби захисту рослин в магазині  
Good Harvest  - рішення правильне, в цьому випадку ви можете бути впевнені у якості препаратів, які ви використовуєте.

Міф 3: Гербіциди не ефективні проти бур'янів.
Факт: Гербіциди можуть бути дуже ефективними проти бур'янів, особливо якщо їх застосовувати правильно та відповідно до інструкцій. Що важливо при застосуванні – перш за все
це інструкція виробника. В ній зазначаються проти яких бур’янів та на яких ділянках застосовується цей препарат, які найчутливіші фази розвитку бур’янів, під час яких доцільно застосовувати гербіцид, температурні умови, тощо. Якщо ви застосовуєте препарат, коли бур’яни у пригніченому стані (через надмірну сонячну активність або через понижені температури), або після обробки були опади – ефективність гербіциду знижується і досить сильно.

Міф 4: Гербіциди можуть забруднювати воду та шкодити тваринам.
Факт: Застосування гербіцидів повинно відбуватися з дотриманням вимог щодо охорони навколишнього середовища та тварин, тоді їх дія буде направлена на бур’яни, а не на водойми чи тварин. Знову таки не втомлюємося повторювати – використовуйте тільки оригінальні препарати, виготовлені офіційно.

Міф 5: Гербіциди негативно впливають на ґрунт та рослинність.
Факт: Застосування гербіцидів може мати вплив на ґрунт та рослинність, але за відповідних умов та з дотриманням вимог до застосування, цей вплив можна зменшити до мінімуму. Перш за все, детально вивчіть інструкцію та, якщо ви практикуєте сівозміну, поцікавтесь, чи не вплине гербіцид, який ви плануєте застосувати, на культуру, яку ви плануєте вирощувати на цій ділянці наступного року.

Міф 6: Існують гербіциди, що діють тільки на бур’ян.
Факт: Гербіцидів, як розпізнають, бур’янною є дана рослина чи культурною, яку ви вирощуєте для отримання урожаю – не існує. Не довіряйте шахраям, які намагаються переконати вас у простоті використання гербіцидів (ці препарати потрібно використовувати, попередньо вивчивши уважно інструкції виробника) та «смарт»-здібностям такого препарату – ніби то ця рідина діє тільки на бур’ян - ознак бур’яну не існує, всі рослини поділяються за дводольні і однодольні і серед обох типів є як культурні види, так і бур’яни.

 Друзі, якщо вас цікавить ця тема, коментуйте, діліться досвідом та поширюйте цю статтю для своїх друзів та знайомих. Більше інформації про механізми дії гербіцидів тут, в кінці сторінки.