Коли температура повітря прогрівається до 15 і вище градусів – настає час появи зимуючого шкідника – вишневої мухи. Доречі, час цвітіння акації за спостереженнями, співпадає з періодом вильоту дорослих імаго.
Після вильоту особини вишневої мухи здійснюють кладку яєць – це вони роблять під шкіркою у плодах вишні та черешні. Одна муха здатна зробити кладку у 150 плодах!
Личинки, які з’являються з яєць – мабуть, добре знайомі багатьом поціновувачам вишні і черешні – це білі черв’ячки до 4 мм у довжину. Вони мають добрий апетит, та, споживаючи м’якоть плодів, у яких вони відродились, спричиняють їх загнивання та опадіння на землю. Після цього личинки покидають плід та відправляються на зимівлю на глибину до 5 см. Навесні заляльковані личинки перетворюються на мух, вилітають і повторюють цей цикл.
Як боротися з вишневою мухою:
- Перекопування прикореневих зон восени на глибину не менше 10 см;
- Обробка препаратами проти зимуючих популяцій шкідників навесні (Брунька, Препарат 30В тощо);
- Паралельна боротьба з попелицями – вишнева муха харчується продуктами життєдіяльності попелиць;
- Регулярне просапування та рихлення ґрунту під деревом влітку, це дозволить знищувати личинки, які вже потрапили на землю разом з пошкодженими плодами;
- Обробка інсектицидами безпосередньо у сезон, перше обприскування проводиться у період масового вильоту вишневої мухи, та повторно через 3 тижні. Важливо при цьому для ранніх сортів розраховувати обробку таким чином, щоб витримувати період очікування до плодоношення згідно з інструкцією до препарату, який ви обрали (зазвичай до 30 днів).
Які препарати допоможуть від вишневої мухи
- Брунька, Препарат 30В (обробка восени після опадання листя або весною до розпускання бруньок);
- Для весняної обробки в період вильоту дорослих мух:
- Прованто Вернал від SBM Life Science (попередня назва препарату до 2018 року – Каліпсо);
- Актеллік від Syngenta;
- Турбо Престо від Сімейний Сад
Нагадуємо, що перед застосуванням необхідно уважно ознайомитись з інструкцією до препарату, дотримуватися термінів обробки (відсутність лету бджіл, ранкові або вечірні години, безвітряна погода, оптимальні температурні умови та відсутність опадів).
Для покращення дії препарату та якщо прогнозуються опади після обробки рекомендоване застосування прилипачів.